anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KD85XH9096 i przekazywanie DTS True HD do amplitunera?

profile.country.PL.title
1Kajman
Użytkownik

KD85XH9096 i przekazywanie DTS True HD do amplitunera?

WItajcie,

Mam problem, próbuję na wszystkie sposoby i nie wychodzi mi nic ponad DTS, jak zmusić TV do przekazania przez HDMI sygnału audio HD? Z podpiętego HDD nie radzi sobie jak używam np Kodi, wchodzi sygnał jako dolby digital plus, jak podłączę do niego Nvidie Shield TV to jest to samo, Nvidia podpięta hdmi do amplituner normalnie idzie dźwięk HD jaki tylko chcę. Tylko że ampli ma 5 lat  (Pioneer SC-LX87) i obsługuje max 4k 30Hz a Nvidia potrafi przesyłać w 4k 60Hz, więc szkoda im trochę ją przez ampli puszczać (choć nie wiem czy przy nawet remuxach blueray jest więcej niż 24/30Hz?).

Czy ktoś zna rozwiązanie problemu? Wygląda jakby tv nie miał licencji na dźwięk HD... ale byłby to wstyd za tą kasę...

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@1Kajmanna mój gust  nic więcej nie puścisz z TV niż DTS a ciesz się ,że go obsługuje bo nie wszystkie Tv obsługują DTS.

profile.country.PL.title
1Kajman
Użytkownik

Hmm, ale ja nie chcę, żeby on to dekodował, tylko przekazał do ampli strumień cyfrowo, to serio jest niemożliwe???

profile.country.PL.title
tadeo77
Użytkownik

Musisz miec w TV eARC i ampli z eARC tez wtedy to zabangla. Pozdrawiam

profile.country.PL.title
1Kajman
Użytkownik

Ano ponoć DTS HD MA/ True HD i tak nie pójdzie, ampli nie będę zmieniał bo mi szkoda znowy tyle kasy wywalić przez tą jedną rzecz, ale chętnie usłyszę od kogoś komu się udało to przekazać czy to działa.

profile.country.PL.title
1Kajman
Użytkownik

Chba nic się z aktualizacjami nie zmieniło? Czy komuś się udało przesłać z tv dźwięk HD?