anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kalibracja XF9005 65 cali

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Huzarrr
Użytkownik

Kalibracja XF9005 65 cali

Witam

Jeśli ktoś jest zainteresowany udostępnię pełny    protokół kalibracyjny do tv xf 9005 65 cali wykonany przez skalibruj tv pl.

Tresci sd hdr 4k dolby vision 

91 ODPOW. 91
profile.country.PL.title
Huzarrr
Użytkownik

Człowiek który mi to kalibrował mówił ze percepcja zmienia się po trzech dniach mi zajęło  3tyg.

Teraz wracając do starych ustawień są porostu nie akceptowalne. Przedrzymskim biel,mam bardzo faje zdjęcia które pokazują  ile szczegółów potrafi wyciągnąć kalibracja w forzy 7.

Zacisnąć zęby i poczekać kilka dni .

profile.country.PL.title
Slaw69
Poszukiwacz

Do hunter45pl

Czy zapodana kalibracja to jest do zastosowania po tej kwietniowej aktualizacji? Bo rzeczywiście obraz strasznie pociemniał.

profile.country.PL.title
hunter45pl
Użytkownik

Teoretycznie i według tzw.expertow Sony, aktualizacja nie ma wpływu na obraz.

Ja twierdzę że po ostatniej aktualizacji na niektórych źródłach jest większy kontrast,a w niektórych jest obniżona gamma.

Na pewno kalibracja nie zepsuje obrazu... Bo gorzej nie może być::)) spróbuj ... Roboty 10 minut

profile.country.PL.title
hunter45pl
Użytkownik

Taka powinna być różnica przed kalibracją i po.

https://youtu.be/aOLDPE-R_oI

profile.country.PL.title
Slaw69
Poszukiwacz

Do  hunter45pl 

Zrobiłem tą kalibrację, oko przyzwyczaiło się do tych ustawień (roboty nie było dużo). Jednak jest małe ale, źródło sygnału to tuner satelitarny 4K (Vu+ Uno 4K SE) i przy ustawieniach zwykły HD,4K (SDR) jest tryb obrazu na : Kino Domowe, a dla kanału HDR masz tryb obrazu : Kino Pro , i ten punkt przy przejściu z kanału SDR na HDR ten punkt nie zmienia się. Jak mam Kino Domowe ustawione dla SDR to po przełączeniu na kanał HDR , pojawia sie informacja HDR ale tryb obrazu pozostaje Kino Domowe. Czy idzie temu jakoś zaradzić ? Czy pozostaje tylko ręczne przestawianie na kanale HDR?

profile.country.PL.title
hunter45pl
Użytkownik

Nie mam pojęcia.

Podziękowania kierować za protokół kalibracji do kolegi Huzarrr.

profile.country.PL.title
Slaw69
Poszukiwacz

Do Huzarrr 

Mam pytanko dotyczące kalibracji , która zapodałeś na forum. Jak zrobić kalibrację kanałów SDR w HD i 4K i kanałów w HDR z tego samego źródła HDMI czyli tunera Sat. ? Bo parametry w ustawieniach zaawansowanych się nie zmieniają np. tryb obrazu, gamma , poziom czerni, odcień, temperatura barw [ekspert1 (SDR) , ekspert 2 (HDR)], zaawansowana temperatura barw. Jak to ustawiać aby te podane w kalibracji się na jednym i tym samym urządzeniu HDMI po przełączeniu na SDR przełączały się i po wybraniu kanał z HDR wskakiwały te ustawienia pod HDR. 

profile.country.PL.title
hunter45pl
Użytkownik

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /><meta name="Generator" content="Microsoft Word 15 (filtered medium)" /><!--<br>/* Font Definitions */<br>@font-face<br> {font-family:"Cambria Math";<br> panose-1:2 4 5 3 5 4 6 3 2 4;}<br>@font-face<br> {font-family:Calibri;<br> panose-1:2 15 5 2 2 2 4 3 2 4;}<br>/* Style Definitions */<br>p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal<br> {margin:0cm;<br> margin-bottom:.0001pt;<br> font-size:11.0pt;<br> font-family:"Calibri",sans-serif;}<br>.MsoChpDefault<br> {mso-style-type:export-only;}<br>@page WordSection1<br> {size:612.0pt 792.0pt;<br> margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt;}<br>div.WordSection1<br> {page:WordSection1;}<br>-->

 

No właśnie…sdr i hdr na tym samym źródle zmienia się tylko poziom jasności i kontrastu.(HDR na max.)

Ja mam kino domowe na sdr i hdr.

profile.country.PL.title
Slaw69
Poszukiwacz

No i właśnie tu jest problem w kalibracji, bo wg tych wytycznych z plików kalibracji od Huzarr ustawienia kalibracji SDR i HDR dużo się różnią ustawieniami nie tylko kontrastem i jasnością. Dużo różnic w : tryb obrazu, gamma, odcień, temp. barw, zaawansowana temp. barw. To chyba dużo istotnych rzeczy jeżeli chodzi o kalibrację obrazu miedzy obrazem SDR a HDR ? No jeżeli tak to duży problem jeżeli chodzi o obraz. 

profile.country.PL.title
kepa416
Poszukiwacz

Cześć czy te parametry mogą być dobre dla 55"?